O klubu

Vážení sportovní přátelé,

otevřeli jste internetovou stránku věnovanou sportovnímu oddílu Sokol Karate Tišnov. Dozvíte se základní informace o bohaté sportovní činnosti tohoto oddílu.
Samotný oddíl vznikl už v roce 1984 pod hlavičkou bývalého Baníku Tišnov. Jeho zakladateli byli Ing. Gabriel Greguš a Mgr. Petr Jůza. Oddíl působil v různých tělocvičnách a také se měnila členská základna.

V roce 1990 oddíl přestoupil pod hlavičku Sokola Tišnov, který vytvořil příznivé podmínky pro pravidelné trénování, což se projevilo ve vytvoření stabilnější členské základny a vzrostla kvalita samotného cvičení.

Počet členů oddílu se pohybuje v průměru kolem 50 členů. Z toho asi 70 % tvoří dětí a mládež do 18 let. Činnost oddílu řídí pěti členná rada, jejímiž členy jsou : Petr Jůza, Štěpán Řezníček, Jiří Šikula, Hana Hrabcová a Dominika Fialová.

V našem oddíle je oficiálním cvičebním stylem Shotokan karate. Jsme členy WKF, České unie bojových umění, Českého svazu karate a Jihomoravského svazu karate ČSKe. Spolupracujeme také s Českým svazem Goju – ryu a Shotokan karate SKIF.

Nabízíme všem zájemcům možnost trénovat pod vedením zkušených trenérů. Níže se můžete podívat na některé oddílové fotografie.