Soutěže v karate jsou organizovány ve dvou formách, tj. kata (souborná cvičení jednotlivců či týmů) a kumite (sportovní zápas).
Sokol Karate Tišnov se zapojuje do sportovních soutěží nejrůznějších úrovní od krajských soutěží přes Národní poháry a Mistrovství České republiky až po mezinárodní mistrovství.

Mezi nejvýznamnější úspěchy patří účast na Mistrovství světa FKSA v Anglii (1999), Mezinárodním mistrovství Dánska (2000) a Mezinárodním mistrovství Švédska (2000), kde naši závodníci obsadili medailové pozice.
Antonín Bauer – Mezinárodní mistrovství Dánska (2000): 2. místo kumite muži nad 80 kg, Mezinárodní mistrovství Švédska (2000): 3. místo kumite team muži
Libor Babák – Mistrovství světa FKSA v Anglii (1999): 2. místo kumite muži do 80 kg
Tomáš Plevač – Mistrovství světa FKSA v Anglii (1999): 3. místo kumite junioři do 80 kg

Na počátku tisíciletí oddíl dále reprezentovali Petr Šibor a Radek Kopřiva, v mládežnických kategoriích potom Martin Sáva, Leoš Plachký, Michal Nix, Žaneta Egerová, Anna Slaninová a Rostislav Spíchal.

Mezi úspěšné reprezentanty v letech 2005–2010 patřili v seniorských kategoriích Antonín Bauer, Tereza Egerová, Jan Greguš, Tomáš Plevač a Martin Sáva. V juniorských a mládežnických kategoriích bodovali Lucie Danielová, Dominika Fialová, Bára Jůzová, Jan Oharek, David Pavlíček, Štěpán Řezníček, Michal Slouka, Jiří Šikula, Robin Valenta a Hana Zemanová.

Díky rozvoji soutěží pro děti a mládež, tvoří nyní tyto kategorie většinu závodníků v našem oddílu. Avšak úspěchy slavíme i v seniorských soutěžích, kde reprezentují Hana Hrabcová (dříve Zemanová), Štěpán Řezníček a Jiří Šikula. V mládežnických soutěžích se umisťují Patrik Daniel, Martin Havlát, Sabina Medunová, Michal Sáblík a Pavel Valenta. Nejmladší reprezentanti závodí především v Poháru Talentů.

Některé fotografie ze závodů jsou níže. Na fotografie z jednotlivých závodů se můžete podívat v naší fotogalerii.